Ізюмська загальноосвітня школа №5

Народознавча «Світлиця»

Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій зросла…

Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив своє, тільки йому властиве, духовне середовище, наповнюючи його своєрідними звичаями, ритуалами.

Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, але і в його історичному минулому.

Народні звичаї охоплюють усі ділянки родинного, громадського і суспільного життя. Це ті неписані закони, якими керуються в щоденних і найбільш всенаціональних справах. Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Щоб по-справжньому любити рідний край, бути гідним патріотом своєї Батьківщини, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

Працюючи в напрямку національного виховання, в нашій школі виникла потреба створити народознавчу «Світлицю», яка б допомагала знайомити учнів школи з минулим нашого краю, а також залучати їх до краєзнавчої роботи. Народознавча "Світлиця" була створена при школі. Вона оформлена в українському стилі. Тут зібрані взірці давнього одягу, побутові речі,  посуд, засоби ткацьких знарядь. Кожний, хто заходить в кімнату поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина.В створенні «Світлиці» участь брали  учні школи їх батьки, бабусі та  ін.

В «Світлиці» проходять народознавчі свята, зустрічі з письменниками міста, бібліотечні уроки, виховні години.

Екскурсія до шкільної світлиці дітей із дитячого будинку

Народознавче свято «Масляна, масляна яка ж ти мала», яке проводила шкільний бібліотекар Ярмак Л.Л.

Голосно лунає пісня.

Літературно-музичне свято «Зустріч з місцевими поетами» було проведено вчителем української мови та літератури Мастепановою Л.В.