Реалізація проекту "Вчимося жити разом"

/Files/images/baneri/UNISEF_1.jpeg /Files/images/baneri/autta_1.gif /Files/images/baneri/worldshelp_1.jpg /Files/images/baneri/100x100.png

Реалізація проекту "Вчимося жити разом"

Цикл тренінгів "Вчимося жити разом" реалізує компетентнісний підхід і спрямований на розвиток соціально-психологічних навичок:

• самоповаги;

• ефективної комунікації;

• кооперації;

• Самоконтролю;

• керування стресами;

• емпатії;

• асертивності (неагрисивної упевненості);

• розв'язання проблем;

• запобігання конфліктам і їх розв'язання;

• пошук консенсусу і примирення.

У рамках реалізації проекту в ІЗОШ №5 16 вересня був проведений перший тренінг для учнів 6-А класу вчителем Пивовар Оксаною Володимирівною.

Назва тренінгу "Ти - особливий", його мета допомогти учням розвивати життєві навички позитивної самооцінки, самоусвідомлення і самовдосконалення, а також уміння запропонувати допомогу людям з обмеженими можливостями.

Тренінг - ефективний метод групової роботи

Тренінг - форма групової роботи, яка забезпечує активну участь і творчу взаємодію учасників між собою і з учителем.

Тренінг - це ретельно спланований процес надання і поновлення знань, відпрацювання умінь і навичок, зміни чи оновлення ставлень, поглядів і переконань.

Отже, в педагогіці співробітництва і розвивального навчання тренінг - це:

•  нові підходи (співробітництво, відкритість, активність, відповідальність);

• нові знання (інтенсивне зростання, уточнення);

• позитивні цінності, ставлення, ідеали;

• нові уміння і навички (ефективної комунікації, самоконтролю, лідерства, роботи в команді, аналізу ситуацій і принняття рішення);

Вправа "Портрет у промінні сонця"

Мета - підвищіти самооцінку, налаштувати на успіх.

Вправа була проведена з учнями 4 - Б класу. Учасникам були роздані аркуши паперу, на яких вони малювали сонце з багатьма промінчиками. На промінчиках треба написати свої позитивні риси (добрий, розумний, кмітливий і тд.).

Вправа "Дружні долоньки"

Мета - підвищіти самооцінку, поліпшити психологічний клімат у класі.

Учасниками тренінгу були учні 4- А класу. На аркуші паперу учасники обвели свої долоньки і у верхньому куті написали свої ініціали. Аркуші з долоньками пустили по колу, щоб інші змогли написати щось хороше про того, чия це долонька.

Фрагмент уроку - "Моя родина"

Фрагмент уроку був проведений в 1 - Б класі. Діти пригадали, як називаються члени родини та дізналися головне правило дружної родини.

Вправа "Снігова куля"

Мета - вивчити імена.

Вправа була проведена в 1-А класі. Перший учасник називає своє ім'я і кидає м'яч. Наступний говорить спочатку це   ім'я, а потім своє і теж кидає м'яч. Третій називає перші два імені, потім своє і кидає м'яч.  Четвертий і решта учасників називають три попередні і своє , та по черзі кидають м'яч.

Тренінг "Керування стресами"

Мета - Ознайомити з впливом стресу на здоров'я людини та фізичними, емоційними й духовними способами керування стресом.

Тренінг був проведений 23 листопада з учнями 7-А класу. Наприкінці заняття учні навчилися розпізнавати фізіологічні та психологічні ознаки стресу і стресового перевантаження.

Тренінг "Самовизначення та вибір професії"

Мета - ознайомити учнів із складовими життєвого самовизначення, формулою вибору професії, надати підтримку у визначенні критеріїв та особистих мотивів для вибору професії.

Заняття було проведене з учнями 9-А класу 21 листопада. Наприкінці заняття учні:

- назвали складові життєвого самовизначення;

- розповіли про формулу вибору професії;

- склали особистий рейтинг мотивів для вибору професії;

- критично аналізували гендерні стереотипи щодо вибору професії.

Тренінг "Стоп булінг"

Мета - Формувати нетерпимість до проявів агресії, розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання та отримання допомоги.

Тренінг проведенний з учнями 8 - А класу 1 грудня. Після заняття учні змогли пояснити, що таке булінг. Визначили стратегії подалання булінгу. Продемонстрували емпатію до жертвнасилля та уміння припиняти булінг чи звертатися по допомогу. Назвали джерела допомоги жертвам булінгу.

Тренінг "Стрес в екстремальних ситуаціях"

Мета - Ознайомити учнів з особливостями стресу у надзвичайних ситуаціях. Розвивати навички позитивног мислення.

Тренінг був проведений 2 грудня з учнями 7-Б класу. Наприкінці заняття учні засвоїли теоретичний матеріал про небезпеку негативного мислення в екстремальних ситуаціях та навчилися змінювати негативні думки на позитивні.