Історія закладу

1938 рік

1938 рік. Чудовий вересневий ранок! Вперше пролунав шкільний дзвоник, запрошуючи учнів до нової школи №5, яка стала справжньою окрасою міста. Ця радісна дата тісно пов’язана із сусіднім підприємством – приладобудівним заводом. Адже це його колектив зробив подарунок дітям. І першими в цій новій школі надалася можливість працювати таким вчителям, як Новіковій З.О., Євченко О.М., Веприцькій Г.А., а очолював її Шаліон Е.М.

Новоспоруджена школа №5 почала свій трудовий шлях. Перших класів було два: з українською та російською мовами навчання. Серед першокласників був і майбутній директор ІПЗ, Мичак О.М., що керував підприємством протягом 26 років, майбутня вчителька нашої школи, а потім завуч та директор Лавроненко Н.М. (керувала школою 13 років).

Другий випуск школа здійснила у 1941 році. Майже всі випускники пішли на фронт. 60 учнів школи та 16 вчителів боронили рідну землю на фронтах, решта копали протитанкові рови, розчищали в глибокому снігу шлях воїнам та техніці. Школа здійснила свій випуск і в 1942 році, а згодом, у липні 1942 року, місто окупували німці. У школі розташувався німецький шпиталь, а після звільнення міста почався ремонт, бо не було навіть даху.

Після звільнення міста у лютому 1943 року школа відновила свою роботу, але в приміщенні нині діючого МНВК, бо власне приміщення школи потребувало ремонту. Відсутність опалення змушувала дітей нести в школу хмиз, поліно для печі, а натомість отримувати не тільки знання, а й їжу.

Навчалися в три зміни; з 1944 року  вже в рідному приміщенні. А з 1945 року в школу почали вертатися фронтовики. 16 вчителів поєднували роботу з навчанням у педагогічних вишах: Бойко М.Я., Федченко Н.Д., Водоріз Н.А., Каверін П.О., Воробйов Н.А., Бабін А.К., Казьонний М.М.

Перший післявоєнний випуск відбувся у 1947 році. Багато зусиль було докладено для відбудови приміщення школи після війни. Двічі після цього, у 1968 та 1982 роках, школа добудовувалась.

Назавжди в історії школи прізвища директорів і заступників, які очолювали її в різні роки: Москаленка І.Д., Остапенка П.О., Верби Ф.А., Гузенка М.Н., Шимановської Т.С., Бугаєнка М.О., Лавроненко Н.М., Черевко В.С., Зінченко Н.О., Лихолат Н.П., Арзамасцевої І.М.

Такий вигляд школа мала до 2016 року

З 1995 по 2016 рік школу очолювала Савченко Любов Григорівна, «Відмінник освіти України», спеціаліст вищої категорії, вчитель математики.

Цілком заслуженою стала перемога в обласному конкурсі «Школа року-2001» в номінації «Новий час – нові шляхи управління розвитком школи». Протягом 2002-2007 років школа неодноразово брала участь в огляді-конкурсі навчальних закладів міста до початку нового навчального року, а директор була нагороджена Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації.

Із 2016 року директором школи є Павлюк Наталія Володимирівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель історії та англійської мови.

За 80 років існування школа дала путівку в життя понад 4000 учням. Гордість школи  її випускники, що живуть і працюють як в Україні, так і за її межами. Серед них багато інженерів, лікарів, вчителів, наукових працівників, юристів, економістів, військових, художників, артистів, поетів, майстрів спорту.

Зима 2018 року

Напередодні війни 2022 року ліцей № 5 було капітально відремонтовано та утеплено за кошти міжнародних організацій.

Такий вигляд ліцей мав до 24 лютого 2022 року

До початку повномасштабної війни кожного 1 вересня ліцей гостинно зустрічав дітей. Це було масштабне свято, до якого готувалися всією шкільною родиною: шили костюми, виготовляли декорації, вчили пісні та таночки.

Зображення, що містить особа, одежа, Танець, просто небаАвтоматично згенерований опис

Весело і незабутньо проходили новорічні свята.

Зображення, що містить одежа, особа, спорт, сукняАвтоматично згенерований опис

Зображення, що містить одежа, особа, Обличчя людини, жінкаАвтоматично згенерований опис

Особливим було і свято Масляної, під час якого всі класи готували смачні млинці, вареники, різні смаколики. Учні 11 класу завжди виготовляли опудало Зими, яке спалювала вся шкільна родина, забравшись на подвір’ї ліцею.

Традиційним було свято Великодня, до якого діти разом з батьками і вчителями виготовляли різні цікаві поробки та влаштовували виставку.

Зображення, що містить Святкове оформлення, мультфільм, у приміщенні, декораціяАвтоматично згенерований опис

Незабутніми і вражаючими були випускні вечори, на які збиралося майже все місто. Це були справжні пригодницькі вистави чи подорожі.

Зображення, що містить розваги, Театр, у приміщенні, особаАвтоматично згенерований опис

І ось 24 лютого 2022 року в Україні почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну, яке принесло немало лиха та страждань.

У березні 2022 року ліцей № 5 було значно пошкоджено.

Зображення, що містить просто неба, хмара, вікно, будівляАвтоматично згенерований опис

Такий вигляд ліцей має сьогодні, літо 2023 року